21. ročník Mastercard Obchodník roku

U jakého obchodníka je radost nakupovat?

Pro obchodníky

 

Cena veřejnosti

Tento manuál shrnuje základní informace o aktuálním ročníku ocenění Mastercard Obchodník roku a přináší několik tipů, jak podpořit hlasování veřejnosti a získat vítězství v kategorii Mastercard Obchodník roku 2023 – Cena veřejnosti.

K podpoře hlasování doporučujeme využít předem připravené propagační materiály, do kterých stačí pouze doplnit logo obchodníka. Prosíme používat tyto aktuální materiály s grafikou pro letošní ročník ocenění. Lze použít i vlastní materiály s logem Mastercard Obchodník roku 2023 – Cena veřejnosti a v souladu s manuálem jednotného vizuálního stylu. V případě použití vlastních materiálů je nutné dodržení pravidel textace. Musí být zřejmé a jednoznačné, že do spotřebitelské soutěže může být zařazen každý hlasující, tedy bez ohledu na to, pro kterého obchodníka hlasoval. Příklady povolené a nepovolené textace naleznete v tomto manuálu.

Všechny návrhy komunikace musí projít schválením organizátora. Zašlete nám je prosím před jejich zveřejněním na e-mailovou adresu lucie.pavlu@ogilvy.com.

Hlasujícím můžete také připomenout, že mohou vyhrát atraktivní cenu. Každý hlasující se zúčastní soutěže o 10 mobilních telefonů iPhone 14.

Vítěz kategorie Mastercard Obchodník roku 2023 – Cena veřejnosti

V hlasování veřejnosti je směrodatné jen absolutní pořadí napříč oborovými specializacemi obchodníků, vítězem se tedy stává obchodník s celkově nejvyšším počtem bodů. Umístění dalších obchodníků v rámci jednotlivých oborů, tedy od 2. místa dále, nelze považovat za vítězství ve svém segmentu a nelze tímto způsobem jakkoliv komunikovat.

 

Cena odborné poroty

Princip výběru vítěze kategorie Inovace roku je kombinací expertního názoru a volby profesionály z odvětví obchodu. Odborná porota vybere z nominovaných projektů tři finalisty. Kandidáti představí svá řešení na konferenci Retail Summit 2024 a o vítězi kategorie rozhodnou účastníci konference prostřednictvím hlasování.

Odbornou porotu zaujmou inovace v technologiích, nové přístupy k prodeji, pokroky v platebních systémech, iniciativy pro společenskou odpovědnost a udržitelnost, revoluční marketingové strategie a mnoho dalšího.

Inovativní projekty je možné přihlásit v online registraci.

REGISTROVAT INOVATIVNÍ PROJEKT

Složení odborné poroty:

  • Tomáš Prouza (prezident, Svaz obchodu a cestovního ruchu ČR)
  • Romana Nýdrle (ředitelka pro obchod, Svaz obchodu a cestovního ruchu ČR)
  • Ján Lučan (člen představenstva, ČSOB)
  • Jitka Palatová (generální ředitelka, Worldline Czech Republic)
  • Jan Vetyška (výkonný ředitel, Asociace pro elektronickou komerci)
  • Lukáš Němčík (Head of Marketing and Business Development, COOP)
  • Peter Brejčák (redaktor, CzechCrunch)
  • Martin Dolejš (Business Development Director, Mastercard)
  • Tomáš Večerek (Merchant Relationship Manager, Mastercard)

Kontakt

Organizaci soutěže a komunikaci s médii
zajišťuje agentura Ogilvy, s.r.o.

Bubenská 1477/1, Holešovice, 170 00, Praha 7
IČO: 25120158
C 51364 vedená u Městského soudu v Praze